Colliers logoColliers

25. 3. 2024

Průzkum prémiových kancelářských lokalit v Praze podél stanic metra

Nejvyšší nájemné za kancelářské prostory

Podle nejnovějších dat společnosti Colliers International může prémiové nájemné v centru Prahy dosahovat až 27,50 eur za metr čtvereční měsíčně, což odráží vysokou poptávku po prémiových kancelářských prostorách v samotném srdci města. Ve vnitřním městě se nájmy pohybují až do výše 18,50 eur za metr čtvereční měsíčně, zatímco v okrajových částech města lze dosáhnout nájmů až 16,50 eur za metr čtvereční měsíčně.

Stanice metra Náměstí Republiky získává na atraktivitě jako prémiová kancelářská lokalita, a to díky rozvoji projektu Masaryčka, který nabízí nájemcům revitalizovanou lokalitu. Kromě toho zde firma Crestyl rekonstruuje budovu NR7, která poskytne další prémiové kancelářské prostory v této oblasti. Podobně se zvýšila atraktivita stanice Nádraží Holešovice pro nájemce díky dokončení budovy PORT7 společností Skanska.

Nárůst nájemného za poslední rok

Za posledních 12 měsíců zaznamenalo prémiové nájemné v Praze celkový nárůst o 8 %. V centru města vzrostlo o 2 %, zatímco ve vnitřním a vnějším městě došlo k nárůstu o 1 %, respektive 3 %. Tento růst lze připsat omezené nabídce nových developmentů a každoroční indexaci nájmů ve stávajících budovách.

Oblasti podél řeky jsou rovněž stále více vnímány jako atraktivní kancelářské lokality s příležitostmi pro další rozvoj. Revitalizace terminálu Smíchovské nádraží spolu s výstavbou projektu Smíchov City vedle stanice metra Anděl by měla v nadcházejících letech zvýšit atraktivitu této lokality.

Vzhledem k tomu, že firmy nadále hledají prémiové kancelářské prostory v dobře dostupných a bohatě vybavených lokalitách, stanice metra v Praze a jejich okolí zůstanou i nadále velmi žádanými místy pro kancelářský development a investice.

Stáhněte si aktuální metro mapu na tomto odkazu.

zpět