Colliers logoColliers

18. 5. 2022

Vůbec první francouzská značka "cenově dostupného luxusu" v segmentu módy American Vintage otevřela svůj první obchod ve Slovanském domě.

Značka American Vintage, kterou paradoxně vytvořil pařížský návrhář Mickael Azoulay, je proslulá svými luxusními základními kousky a základními prvky šatníku. Od svého uvedení na trh si značka našla cestu do šatníků nejzkušenějších příznivců módy na světě, protože nabízí dokonalou "off-duty cool", což znamená, že kousky jsou stejně cool na ulici jako na přehlídkových molech.
Řada American Vintage obsahuje super měkká trička, žerzejové úplety a uvolněné denní šaty v tlumených, přírodních barvách, díky nimž je oblečení a doplňky maximálně cool. 
Značka, kterou založil Azoulay v roce 2005, se stala synonymem pro každodenní luxusní oblečení.

Slovanský dům byl perfektní volbou 
Najít v Praze místo pro American Vintage - jako první současnou francouzskou značku - nebyl snadný úkol. Obvykle se po celém světě tyto současné mostecké značky nacházejí mezi luxusními značkami v hlavních lokalitách High Street. Najít však místo v Pařížské ulici o správné velikosti bylo téměř nemožné!
"Při hledání lokality jsme přivedli vedoucí značky American Vintage i jejího místního zástupce do Slovanského domu, nákupní galerie hned vedle nejrušnější ulice a domova mainstreamových / masových značek v Praze, ulice Na Příkopě.

 Slovanský dům byl nedávno zrekonstruován ve špičkovém standardu s úžasnou, upravenou zahradou ve vnitrobloku. Francouzský tým i místního partnera značky okamžitě zaujal sladký 'Jean Paul Gaultier - Le Male like sent vzduchu v nákupní galerii, jas přirozeného světla pronikajícího proskleným stropem a kombinace moderních, ale zároveň velmi útulných dřevěných výloh, které ze Slovanského domu udělaly ideální místo pro jejich značku." 
Práce na vybavení budoucí prodejny pro American Vintage ve Slovanském domě byly zahájeny v lednu. Veškerá světla nábytek a kompletní vybavení bylo dodáno z Francie a slavnostní otevření proběhlo na konci dubna.

"Tato první vlajková prodejna AMV v České republice představuje významný krok vpřed pro značku a současnou francouzskou módu v regionu. Butik American Vintage, který se nachází v pražském Slovanském domě, je více než jen prodejní prostor s posezením, kavárnou a módní galerií. Jsme nadšeni, že můžeme ve spolupráci se Slovanským domem a Colliers přinést tuto prémiovou francouzskou značku. AMV nabízí přístup k módě bez ohledu na roční období s dámskou a pánskou klasikou prémiové kvality. Tento obchod se zavázal přinést do České republiky více než jen módu. Rádi bychom podpořili tvůrčí dialog mezi místními umělci, návrháři a různými komunitami." říká paní Ljiljana Jovanovski Asenov, exkluzivní partner American Vintage v České republice.

 

Jsme rádi, že můžeme American Vintage přivítat ve Slovanském domě, kde bude sídlit vedle prestižních značek, jako jsou Baldinini, Max Mara nebo Wolford.

Český tým Colliers Retail jedná s dalšími prémiovými značkami o rozšíření jejich přítomnosti ve Slovanském domě. 
Pomalu, ale jistě pracujeme na proměně nákupní galerie ve Slovanském domě do její bývalé slávy před rekonstrukcí, která oživí tuto historickou budovu jako známou prémiovou nákupní destinaci v hlavním městě.  


Marjan Gigov
Vedoucí | ředitel agentury Retail
Colliers Česká republika

zpět